Кейтлин Кларк получи трети технически фал за сезона, когато Indiana Fever отново загуби и падна до 1-8
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-31 | 11:51:21

Кейтлин Кларк получи третото си техническо нарушение в своята нова кариера в WNBA в четвъртък, когато Треската на Индиана претърпя осмата си загуба за сезона.

По средата на втората четвърт от мача на Индиана срещу Сиатъл Сторм в Гейнбридж Фийлдхаус, Кларк отбеляза дълга тройка над гарда на Сторм Виктория Вивианс.

Двамата се сблъскаха, докато тичаха обратно по корта, разменяйки думи, докато се изправиха лице в лице, преди центърът на Fever Алия Бостън да ги раздели.

И Кларк, и Вивианс получиха технически фалове.

В WNBA играчите са отстранени за един мач, ако отбележат седем технически фаула за един сезон. След това те ще бъдат отстранени за игра за всяко друго техническо, което получат.

Индиана щеше да загуби със 103-88 от Сиатъл, като 22-годишният Кларк вкара 20 точки, както и даде девет асистенции и три борби.

„Прекарваме твърде много време в разговори с длъжностните лица“, каза пред репортери треньорът на Fever Кристи Сайдс, която също получи технически фал по време на мача, след като се оплака от решение, което не е в полза на нейния отбор.

„Трябва да оставим това на мира. Трябва просто да играем нашата игра и да ги оставим да си вършат работата, а не да оставяме в ръцете им да вземат решения, които в крайна сметка ще ни наранят. Не искаме - не трябва да получаваме технически данни. Нека да взема техническите данни. Пусни ме да преследвам служителите.

Jewell Loyd от Storms отбеляза най-високите 32 точки в мача, докато Fever падна до 1-8 за сезона.

Отбранителни неволи

Загубата в четвъртък продължава горещото начало на Треската за сезон 2024, тъй като последните борби на организацията продължават. Отборът не е имал победи от 2015 г. и не е успял да спечели повече от 10 мача за сезон в пет случая през този период.

Fever наистина има списък, пълен с млади, обещаващи играчи, но неговият дефанзивен рейтинг от 112.6 през първите му девет мача този сезон е най-лошият в лигата.

Тази защитна слабост е очевидна от няколко години - от 2017 г. Индиана има най-лошата или втората най-лоша защита в WNBA за всеки сезон.

„Третата четвърт беше, когато загубихме мача“, каза Кларк след това. „Просто си помислих, че дефанзивните ни ротации са лоши... Всъщност не става въпрос за нашата атака. Това беше нашата защита. Няма да спечелиш баскетболен мач, като дадеш 103.“

Fever има два мача през следващите три дни, като играе срещу Chicago Sky в събота и след това срещу New York Liberty в неделя в Бруклин.

Източник: cnn.com